Verhoging zwaarwerkuitkering Bouw & Infra 2026

De zwaarwerkuitkering Bouw & Infra wordt per 1 januari 2026 met 4,5% en € 250 verhoogd.

Vanaf dan is de  uitkering € 2.522,95 bruto per maand (dat is € 30.275,38 per jaar). Dit hogere bedrag geldt zowel voor lopende als voor nieuwe uitkeringen.

Ieder jaar op 1 januari wordt de zwaarwerkuitkering verhoogd met hetzelfde percentage als waarmee de lonen in de cao zijn verhoogd in het voorgaande jaar. In 2025 stijgen de lonen in de cao met 4,5%. Dus de uitkering wordt op 1 januari 2026 ook met 4,5% verhoogd. Daarbovenop wordt de zwaarwerkuitkering per 1... Lees het artikel

Filter berichten

Selecteer de gewenste onderwerpen

Naar een gezamenlijk handelingskader voor de inzet van zzp'ers in de sector

AFNL maakt zich grote zorgen over de manier waarop via intermediairs zzp'ers worden ingezet.

Lees het artikel

Deelname Wkb-ervaringssessies en Wkb-enquête

Arcadis voert in opdracht van het ministerie van VRO ieder jaar een onderzoek uit naar hoe de Wkb wordt ervaren.

Lees het artikel

Vanaf 3 maart nieuwe aanvragen Subsidieregeling Schoon en Emissieloos Bouwmaterieel (SSEB)

De Subsidieregeling Schoon en Emissieloos Bouwmaterieel (SSEB) is er voor de aanschaf van en de ombouw naar emissieloze (uitstootvrije) bouwwerktuigen en bouwvaartuigen door bouwbedrijven.

Lees het artikel

Hoe zorg je dat iedereen op de bouwplaats veilig werkt?

De rol van de uitvoerder is cruciaal voor veilig werken op de bouwplaats. Daarbij gaat het niet alleen om het volgen van regels, maar ook om aandacht voor cultuurverschillen.

Lees het artikel