Het plan van de Partij van de Arbeid om het btw-tarief voor onderhoud bij renovatie en herstel te verlagen naar 6% verdient alle steun. Aannemersfederatie Nederland Bouw en Infra wijst hierbij op de positieve effecten die een vorige verlaging teweegbracht. Omzetten van mkb-bouwbedrijven stegen toen met 18% en veel werknemers konden behouden blijven voor de sector.
Dekking
De Aannemersfederatie is het met de PvdA eens dat er een deugdelijke dekking moet komen voor deze maatregel, gezien de stand van de overheidsfinanciën. Het grote belang voor de sector en de Nederlandse economie rechtvaardigt echter dat andere belangen tijdelijk lagere prioriteit krijgen.
Positieve resultaten
Door deze maatregel zullen opdrachtgevers weer meer opdrachten verstrekken, waardoor bouwbedrijven in het mkb weer aan het werk kunnen. Dit levert ook voor de overheid positieve resultaten op. Aan de ene kant wordt meer loon- en inkomstenbelasting afgedragen en anderzijds wordt bespaard op WW-uitkeringen. Bovendien verwacht de Aannemersfederatie dat met de verlaging van de btw op renovatie en onderhoud de achteruitgang van de gebouwde omgeving wordt aangepakt, zodat dit ook maatschappelijk z’n vruchten afwerpt.
18 juni 2012
Oudere berichten vindt u in het nieuwsarchief.